Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej zostało powołane na Walnym Zjeździe Założycielskim 22 kwietnia 2007 roku we Wrocławiu. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wielu ośrodków uniwersyteckich w Polsce. Idea powołania Towarzystwa pojawiła się rok wcześniej – jako efekt dyskusji podczas konferencji podsumowującej 50 lat badań nad komunikowaniem i mediami w Polsce (Wrocław, marzec 2006).
Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej jest częścią Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Został powołany w 2020 roku, a w latach 2006 – 2019 był częścią Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa. Instytut skupia pracowników zatrudnionych w czterech zakładach: Zakład Komunikacji Społecznej i Kulturowej; Zakład Teorii, Historii i Języka Mediów; Zakład Antropologii Obrazu; Zakład Dziennikarstwa i Mediów.
Europejskie Centrum Solidarności to ważny punkt na historycznej i kulturalnej mapie. Powstało po to, aby zachować atrakcyjność i aktualność ideałów ruchu Solidarność, pielęgnować pamięć o tej pokojowej rewolucji jako micie założycielskim wspólnej Europy oraz czynić z solidarności żywe źródło inspiracji i nadziei. Sercem budynku przy pl. Solidarności w Gdańsku jest nowoczesna wystawa stała, która w fascynujący sposób opowiada nie tylko o zwycięskiej rewolucji Solidarności, ale i zmianach, jakie pod jej wpływem dokonały się w Europie i na świecie. Działają tu: przestrzeń dla aktywistów, Wydział Zabaw dla dzieci, biblioteka, mediateka i archiwum. Corocznie w ECS odbywa się 350 wydarzeń – edukacyjnych, kulturalnych, naukowych i czytelniczych. Wystawa stała ECS została uhonorowana Nagrodą Dziedzictwa Europejskiego / EUROPA NOSTRA (2021). Jako pierwsza i dotąd jedyna placówka w Polsce ECS otrzymało Nagrodę Muzealną Rady Europy (2016). A historyczne tereny Stoczni Gdańskiej wraz z ECS posiadają Znak Dziedzictwa Europejskiego.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.